Kombi petekleriniz ısınmama arızası

Kombi Petek Alt Kısımları Soğuk Olma Sorunu ve Olası Nedenleri 

Kombinizin derecesini açtınız ve peteklerinizi kontrol ettiğinizde üst kısımları normal ısı veriyor fakat alt kısımları ısınmıyorsa kombinizde büyük bir ihtimalle peteklerinizin alt kısımları tıkanmış olabilir. Bu sorun tüm kombi kullanıcılarının başına gelebilmektedir zira kombi peteklerinin içleri belirli aralıklar ile temizlenmesi gereklidir.

İçleri temiz olmayan peteklerin üst kısımları sıcak alt kısımları ya soğuk yada kısmen daha az ısı üretiler sıcak su alt kısımlardan geçemediği için sadece üst kısımdan geçebildiği için sadece üst kısımları ısınmaktadır. Eğer cihazınıza en yakın kombi sıcak ve diğerlerinde böyle bir sorun varsa kombi filtresinin temizliği yapılmalı yada pompa motoru yeterli güçde devir daim yapamamasından bu sorun ile karşılaşabilirsiniz ek bir pompa motoru ve dengeliyici ile sorunu çözebilirsiniz.

Kombi peteklerinizi eğer çok uzun zamandır kullanıyorsanız ve artık randıman vermiyorsa değişmesi gerekebilir zira artık içindeki koruyucu tabaka tamamen kaybolmuş olabilir bu gibi durumlarda peteklerinizin alt kısımlarda damlacıklar görebilirsiniz. Bu tür peteklerde petek temizliği yapılması sıkıntılara yol açabilir basınçlı temizlik yapıldığı için bu kısımlarında delinme olasılığı yüksektir.

Umarım bu bilgler işinize yaramıştır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
İletişim Adresi