Klima söküm montaj nasıl olmalıdır ?

Klima Söküm Montaj  Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kullanmış olduğunuz klimanızın naklini sağlayabilmeniz için sökülmesi gereklidir işte bu söküm işleminde dikkat edilmesi gereken işlemlerden bazılarını aşağıda bulabilirsiniz.

Öncelikle klima sökümünü yapacak olan servis cihazın çalışıp çalışmadığını kontrol etmelidir zira  söküm sonrası  çalışan klima eğer montajı yapıldığında çalışmıyorsa bu söküm yapan ustaların hatası olmaktadır. Klimanın çalışırlığı kontrol edildikten sonra söküm yapacak uzmanlar klima borularının sökümünde çok dikkatli olmalıdırlar sökülen bakır borular zamanla sertleştiği için kırılma ihtimaline karşılık dikkatli olunması mümkün olduğu kadar eğimli yerlerinin yavaşça tam düzeltilmeden çıkartılması gereklidir.

Söküm esnasında Teknik Ekibin cihazın gazını uygun modda toplaması gereklidir bu gaz toplanması işlemi daha sonra gaz ihtiyacınızın olmasını engellemek için yapılacaktır bu sayede montaj sonrasında klimaya tekrar full gaz yerine sadece 1-2 barlık gaz konuşması yeterli olmaktadır yani kaçan gazın takviyesi yapılmalıdır.

Klimaların BTU değerlerine göre dış ünitelerinin boyutları büyümekte yada küçülmektedir bu açıdan klima sökümünde 3 kişi olunması çok iyidir fakat 2 kişiylede bu işlem yapılabilmektedir.

Klima sökümünden sonra montaj işlemine başlanabilir.

 

Montaj işlemleri ise biraz daha teknik bilgi içermektedir zira borunun geçeceği yer dış ünitenin yada iç ünitenin montajının yapılacağı yer çok önemlidir gerekli bilgiler toplandıktan sonra en uygun yere montajının yapılması gereklidir dış ünitenin montajı esnasında ünitenin altında tutacak olan ayakların montajı sağlam bir bölgeye ve birden fazla vida ile sabitlenmelidir.

Kullanılacak boru ise eğer söküm esnasında boruda çizik, kesik yada delik varsa borunun değiştirilmesi gerekebilir zira bu borudan kaçacak gaz extra bir maliyeti sürekli oluşturmaktadır. Boru değişiminden sonra böyle bir sorun ile karşılaşmazsınız.

Klima dış ünitesinin montaj yapılacağı yer açık alan olmalıdır kapalı ve havanın sirkülasyonu olmayan yerlere montaj yapılmaması gereklidir.

Klima montajlarınızı muhakkak uzmanlara yaptırmanızı öneririz zira söküm ve montaj işlemi eğer uzman kişiler tarafından sökülmezse cihazınız arızalabilir ve birdaha kullanamayabilirsiniz.

Klima Söküm ve montaj hizmetlerimizden yararlanmak için bizlere aşağıdaki iletişim numaralarından ulaşabilirsiniz.

İstanbul Klima Söküm Montaj Servis Numarası

İstanbul Klima Söküm ve Montaj
0212 254 0 444
0212 235 5 118
Whatsapp Hattı : 0546 238 7 225

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
İletişim Adresi