Çamaşır Makinesi Pompa Tıkanıklığı

Çamaşır makinelerinde sıklıkla bu sorunla karşılaşabilirsiniz bu bir arıza değil kullanım hatasından kaynaklanmaktadır. Cihazınızın içine çamaşırlarınızı atarken içlerinde kalan bazı parçalar bozuk paralari düğme kırıkları yada yabancı cisimler cihazın içinden tahliye edilirken filtreden geçer ve bu filtre zamanla bu yabancı parçalar yüzünden tıkanır. Bu tıkanıklık yüzünden cihazınız çalışmaz yada daha büyük bir sorun olan pompa motorunuz bozulabilir.

Bu tür bir sorun ile karşılaşmamak için makinenize çamaşır koymadan önce muhakkak ceplerini iyice kontrol ediniz ve kırılmaya yüz tutmuş düğmeler varsa atmadan önce ya düğmeyi çıkarınız yada değişimini yapınır aynı zamanda eşyalarınızın ters düz ederek yıkamanızda fayda vardır.

Gözden kaçırmış olduğunu bir parça yüzünden cihazınız yinede tıkanmışsa bunun temizliği oldukça basittir cihazınızın hemen altındaki genelde sağda olur bir kapak olduğunu göreceksiniz bu kapağı açtığınızda pompa motorunun girişinin anahtarını göreceksiniz altına bir su kabı koyarak yavaşça çevirerek açınız ve içindeki pisliği temizleyerek tekrar çıkarttığınız şekilde takımını yapınız.

Bu işlemi her 3 ayda bir kez yapmanız pompa motorunuzun ömrünü uzatırken aynı zamanda sıkıntılar ile karşılaşmamanızı sağlamaktadır.

Umarım bu bilgiler işinize yaramıştır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
İletişim Adresi